Płyty ścienne z rdzeniem z wełny mineralnej
/ Strona główna / Oferta / Płyty warstwowe / Płyty ścienne z rdzeniem z wełny mineralnej

Płyty ścienne z rdzeniem z wełny mineralnej

Płyty ścienne z rdzeniem z wełny mineralnej

To rodzina płyt warstwowych wykonanych standardowo, z okładzin z blachy stalowej, dwustronnie ocynkowanej i pokrytej powłoką organiczną z poliestru oraz z rdzeniem wykonanym z twardej wełny mineralnej.

Płyty warstwowe nro z wełną mineralną skonstruowane są z dwóch okładzin z pomalowanej i ocynkowanej blachy stalowej oraz z rdzenia z wełny mineralnej, która zapewnia doskonałe parametry termiczno-akustyczne oraz zapewnia bezpieczeństwo ogniowe. Wełniany rdzeń płyty ściennej w połączeniu z ocynkowaną blachą wpływa na wysoką trwałość i wytrzymałość mechaniczną produktu, a tym samym gwarantuje długotrwałą estetykę i funkcjonalność obiektu wykonanego ze ściennych płyt warstwowych.

Zastosowanie i zalety ściennych płyt warstwowych z wełną

Nasze płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej idealnie nadają się do lekkiej obudowy hal przemysłowych, obiektów handlowych, obiektów sportowych, przestrzeni targowych czy magazynów. Technologia produkcji płyt ściennych daje nam możliwość doboru odpowiedniej powłoki organicznej do konkretnego zastosowania płyt. Rodzaj i układ montażu płyt konsultujemy z projektantami, w zależności od przeznaczenia obiektu, oddziaływania czynników zewnętrznych (atmosferycznych), wewnętrznych oraz ogólnych warunków eksploatacji.

Płyty warstwowe ścienne to materiał nie tylko na ściany osłonowe, ale również działo lub nośne np. w mobilnych chłodniach, zapleczach magazynowych i w obiektach inwentarzowych. Oferujemy szeroki wachlarz kolorów powłok lakierniczych produkowanych płyt oraz różnorodność profilowania, dzięki czemu zgłaszający się do nas inwestorzy mogą elastycznie realizować ciekawe projekty obiektów. Płyty można montować zarówno w pionie, jak i w poziomie, zgodnie z założonym projektem.

Płyty warstwowe ścienne to wygoda i oszczędność 

Korzystając z płyt warstwowych podczas budowy obiektów, inwestorzy doceniają łatwość całego procesu wznoszenia budynków, a tym samym również jego szybkość i oszczędność. Dzięki naszym płytom z rdzeniem wełnianym, budowa konstrukcji ścian przebiega błyskawicznie i nie wymaga dodatkowych narzędzi. 

Konstrukcje z płyt warstwowych cenią sobie także użytkownicy i administratorzy budynków, ponieważ gładka powierzchnia ścian zewnętrznych jest łatwa do utrzymania w czystości. Wystarczy okresowe czyszczenie myjką ciśnieniową, aby odświeżyć i nie uszkodzić powłoki płyt warstwowych - regularne mycie pozwoli zachować elewację budynku w niemalże nienaruszonym stanie przez wiele lat.

.

Rodzaj rdzenia Twarda wełna mineralna
GĘSTOŚĆ RDZENIA [kg/m3] > 100
GRUBOŚĆ RDZENIA IZOLACYJNEGO [mm] 506080100120150200
MASA [kg/m2] 16,5017,5019,0021,0024,0027,0034,00
KLASYFIKACJA OGNIOWA ---EI60EI60EI120EI120
WSPÓŁCZYNNIK U [W/m2K] --0,450,370,300,250,18
STOPIEŃ ROZPRZESTRZENIANIA OGNIA NRO
SZEROKOŚĆ MODULARNA [mm] 1150
IZOLACYJNOŚĆ AKUSTYCZNA [dB] 32
RODZAJ OKŁADZINY PE, PVDF, PVC, INOX, AZ, HPS, STG