Płyty ścienne z rdzeniem ze styropianu
/ Strona główna / Oferta / Płyty warstwowe / Płyty ścienne z rdzeniem ze styropianu

Płyty ścienne z rdzeniem ze styropianu

Płyty ścienne z rdzeniem ze styropianu

Panele styropianowe ścienne to płyty warstwowe wykonane z okładzin z blachy stalowej ocynkowanej i pokrytej zabezpieczającą powłoką z poliestru, posiadające rdzeń ze styropianu samogasnącego.

Zastosowanie paneli styropianowych ściennych

Płyty warstwowe ścienne z rdzeniem styropianowym stosuje się do budowy obiektów przemysłowych, budynków użyteczności publicznej oraz mieszkalnych. Bardzo często panele styropianowe wykorzystywane są również do budowy chłodni, kontenerów, hal produkcyjnych i przemysłowych, galerii handlowych lub boxów targowych. 

Właściwości płyt ściennych warstwowych

W naszych panelach styropianowych ściennych kleimy styropian ekspandowany do okładzin stalowych przy użyciu kleju dwuskładnikowego, który zapewnia najlepszą przyczepność okładziny do styropianowego rdzenia, wytrzymałość na rozciąganie oraz działanie wysokich temperatur. Oferujemy panele ścienne warstwowe z rdzeniem styropianowym klasy E (reakcja na ogień), o odpowiedniej gęstości i wytrzymałości, które dają gwarancję bezpieczeństwa konstrukcji, ze względu na jej wysoką ognioodporność. 

Oprócz charakterystycznego rdzenia, płyty warstwowe styropianowe mają wszystkie cechy swoiste dla paneli warstwowych w ogóle, czyli: wyjątkową wytrzymałość oraz lekkość, która znacząco ułatwia budowę oraz transport płyt. 

Panele styropianowe ścienne na wymiar

Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi typami naszych paneli styropianowych ściennych, a w sytuacji, gdy nie znajdują Państwo płyt o pożądanych wymiarach - zapraszamy do kontaktu, sprawdzimy, czy możemy takie dla Państwa wyprodukować.

RODZAJ RDZENIA Styropian samogasnący
GĘSTOŚĆ RDZENIA [kg/m3] > 15
GRUBOŚĆ RDZENIA IZOLACYJNEGO [mm] 5075100150200250
MASA [kg/m2] 10,6011,0011,4012,2013,0013,80
KLASYFIKACJA OGNIOWA --E30E30E30E30
WSPÓŁCZYNNIK U [W/m2K] 0,680,470,360,240,180,15
SZEROKOŚĆ MODULARNA [mm] 1150
IZOLACYJNOŚĆ AKUSTYCZNA [ddB] 24
RODZAJ OKŁADZINY PE, PVDF, PVC, INOX, AZ