MP Alamentti
Blog

Akcesoria do płyt warstwowych

2023-11-27

Płyty warstwowe to świetny materiał budowlany, który ma mnóstwo zalet. Tego rodzaju materiał budowlany jest bezpieczny, ekologiczny, tani i prosty w instalacji. Jednak do montażu płyt warstwowych potrzebujemy szeregu niezbędnych akcesoriów, które pełnią istotną funkcję w zapewnieniu skuteczności izolacji termicznej oraz estetyki budynku. Poniżej przedstawiamy kluczowe akcesoria do płyt warstwowych, które warto wziąć pod uwagę.

Mocowania do płyt warstwowych

Mocowanie płyt warstwowych to główny element montażu. Najczęstszym rozwiązaniem są łączniki samowiercące, które zapewniają stabilność i trwałość łączeń. Każdy typ płyty warstwowej ma inne zastosowanie, dlatego do każdego rodzaju należy wybrać odpowiednie łączniki i wkręty. Ogromne znaczenie oprócz materiału, z jakiego są wykonane płyty, będzie miała ich grubość. Aby proces mocowania przebiegał bez problemów, trzeba stosować łączniki wykonane z wytrzymałych materiałów o dużej odporności mechanicznej. Wkręty samowiercące do płyt warstwowych pozwalają w szybki i bezpieczny sposób zamontować płyty w do dachów i ścian.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat łączenia płyt warstwowych, zapraszamy do artykułu: Podpowiadamy, jak łączyć płyty warstwowe.

Systemy izolacyjne płyt warstwowych

Taśmy uszczelniające odgrywają kluczową rolę w zabezpieczeniu budynku przed przedostawaniem się powietrza, wody oraz hałasu. Ich umiejętne zastosowanie przy montażu płyt warstwowych poprawia izolacyjność termiczną i akustyczną. Służą one również do wyrównania nierówności pomiędzy płytami warstwowymi i innymi elementami konstrukcyjnymi. Łączenia płyt warstwowych można zabezpieczyć również innymi akcesoriami, takimi jak: pianki montażowe, uszczelki akrylowe czy silikony budowlane.

Okapnik ścienny i dachowy

Odpowiednią ochronę przed wodą zapewnią okapniki ścienne i dachowe płyty warstwowej. Te akcesoria do płyt warstwowych zagwarantują odpowiednie odprowadzanie wody opadowej ze ścian i dachu budynku, co uchroni je przed zniszczeniem. Okapniki pełnią również funkcję estetyczną.

Narożniki prefabrykowane

Narożniki prefabrykowane gwarantują zachowanie ciągłości powierzchni okładziny zewnętrznej budynku z płyty warstwowej. Dzięki wyeliminowaniu łączeń oraz wykonaniu narożników z tego samego materiału, z którego wykonana jest elewacja, estetyka budynku zostaje zachowana. Narożniki dostępne są w szerokiej gamie kolorów, ich zastosowanie zmniejsza ilość obróbek blacharskich.

Dobór odpowiednich akcesoriów do płyt warstwowych ma kluczowe znaczenie dla efektywności izolacji termicznej oraz trwałości konstrukcji. Staranne planowanie i współpraca z profesjonalistami gwarantują, że budowa będzie odporna na warunki atmosferyczne, a jednocześnie estetyczna i energooszczędna. Akcesoria stanowią integralną część tego procesu, dlatego warto im poświęcić szczególną uwagę.

Zainteresowany produktem? Skontaktuj się z nami!

MP Alamentti Sp. z o. o.

42-282 Kruszyna
ul. Sobieskiego 18

Szybki kontakt

Telefon: 34 364 31 12
E-mail: zapytania@alamentti.com.pl