Płyty dachowe z rdzeniem z wełny mineralnej
/ Strona główna / Oferta / Płyty warstwowe / Płyty dachowe z rdzeniem z wełny mineralnej

Płyty dachowe z rdzeniem z wełny mineralnej

Płyty dachowe z rdzeniem z wełny mineralnej

Oferowane przez nas płyty dachowe z wełną mineralną spełniają wszelkie normy, zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Nasze produkty są gwarancją odpowiedniej ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Doskonała izolacja cieplna i akustyczna

Płyta dachowa z wełną mineralną to trwały i wytrzymały materiał, zapewniający świetną izolację akustyczną. Sprawdza się zarówno w obiektach przemysłowych, biurowych, jak i mieszkalnych i jest coraz częściej wybierana przez inwestorów. Znacząco podnosi komfort użytkowania pomieszczeń wykończonych przy użyciu płyt z wełną mineralną.

Płyty warstwowe z rdzeniem z wełny mineralnej to idealny wybór do inwestycji, w których muszą być spełnione rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa przeciwpożarowego - to szybkie w montażu, wygodne i bezpieczne rozwiązanie, sprawdzające się w obiektach o różnych bryłach architektonicznych. Dzięki zastosowaniu płyt z wełną mineralną, obniżyć można wartość ubezpieczenia obiektów oraz potencjalne straty spowodowane pożarem.

Zalety płyt dachowych z wełną mineralną

Duża dostępność płyt warstwowych w wielu rozmiarach i o różnej grubości sprawia, że można je dopasować właściwie do każdego projektu. Wykonanie dachów (np. rąbek dach) wielospadowych i stropów nie sprawia problemów i pozwala maksymalnie skrócić czas realizacji inwestycji. 

Płyty warstwowe dachowe z wełną można układać zarówno w układzie pionowym, jak i poziomym, korzystając wyłącznie z podstawowych narzędzi oraz łączników systemowych.

Dwuwarstwowe płyty o rdzeniu z wełny mineralnej tworzymy z wysokogatunkowych stalowych okładzin, które są dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej z palety RAL. W zależności od wybranego modelu, płyty dachowe różnią się parametrami izolacyjności termicznej i akustycznej, odpornością ogniową oraz wagą - szczegóły można znaleźć, wybierając interesujący Państwa typ płyty dachowej.

Rodzaj rdzenia Twarda wełna mineralna
GĘSTOŚĆ RDZENIA [kg/m3] > 100
GRUBOŚĆ RDZENIA IZOLACYJNEGO [mm] 100120150200
MASA [kg/m2] 22,7025,6028,4536,5
KLASYFIKACJA OGNIOWA REI90
WSPÓŁCZYNNIK U [W/m2K] 0,350,300,250,18
STOPIEŃ ROZPRZESTRZENIANIA OGNIA NRO
SZEROKOŚĆ MODULARNA [mm] 1000
IZOLACYJNOŚĆ AKUSTYCZNA [dB] 32
RODZAJ OKŁADZINY PE, PVDF, PVC, INOX, AZ, HPS, STG