O firmie
/ Strona główna / O firmie

O firmie

Kilka słów o firmie


Początki naszej działalności sięgają 1997 roku. Wówczas to w Metalplast-Oborniki Wydział Częstochowa rozpoczęła się produkcja ściennych płyt warstwowych Alamentti z rdzeniem z wełny mineralnej. To płyty ognioodporne, o wytrzymałości na ogień wynoszącej do 2 godzin.

W ten sposób uruchomiliśmy pierwszą w Polsce linię do produkcji płyt o takich parametrach. W krótkim czasie rozpoczęliśmy również produkcję płyt ściennych z rdzeniem ze styropianu (z jedną i dwoma okładzinami), a ponadto płyt z rdzeniem z wełny mineralnej perforowanych. Są to płyty akustyczne, znajdujące zastosowanie w tych miejscach, w których - oprócz wymogów ognioodporności - ważne jest tłumienie hałasu.

Firma MP-ALAMENTTI Sp. z o. o. powstała w czerwcu 1999 roku w wyniku przekształcenia Metalplast-Oborniki Wydział Częstochowa w samodzielną spółkę.

Płyty obornickie - szeroki asortyment


Z myślą o spełnieniu oczekiwań wszystkich naszych klientów, cały czas rozszerzamy ofertę o nowe produkty, w tym płyty dachowe z rdzeniem z wełny mineralnej i styropianu, a także płyty w okładzinie z blachy nierdzewnej, stosowane w branży żywnościowej (masarnie, piekarnie). W ofercie dostępne są również płyty ścienne z dwoma różnymi okładzinami: zewnętrzną - stalową, ocynkowaną, lakierowaną oraz wewnętrzną - STG. Ten rodzaj płyt stosowany jest w obiektach kontenerowych, wewnątrz których użytkownik już nie musi oglądać tylko "blaszanych ścian". W tym wypadku wewnętrzną stronę płyty (z kartongipsu) można wykonać zgodnie z oczekiwaniami estetycznymi i funkcjonalnymi klienta.

Nowością w naszej ofercie są ścianki działowe, składające się z dwóch okładzin STG oraz rdzenia z wełny mineralnej lub styropianu. To ścianki łatwe w montażu - nie wymagają stawiania rusztu, a jedynie dwóch lekkich profili: w posadzce i suficie. Pozwala to na znaczne skrócenie procesu montażu.

Od 2005 roku spółka MP ALAMENTTI wchodzi w struktury organizacyjne zakładów Grupy BARDA.

Potwierdzeniem wysokiej jakości naszych produktów są: stale rosnące grono klientów oraz pozytywne opinie dotychczasowych użytkowników naszych wyrobów. W najbliższym czasie planujemy wprowadzenie systemu zapewnienia jakości ISO 9001.

logo_pzppw.gif (8 KB)Nasza firma należy do stowarzyszenia producentów płyt warstwowych w Polsce.

Tym, co wyróżnia naszą firmę, jest duża elastyczność. Jesteśmy w stanie wykonać niemal każdy rodzaj płyty warstwowej.

Cały czas pozostajemy do Państwa dyspozycji i chętnie doradzimy przy wyborze odpowiedniego asortymentu. Wykonujemy płyty warstwowe na zamówienie. Zapewniamy również pomoc w zakresie projektowania - współpracujemy z cenionymi producentami na terenie całego kraju.